FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Tak tohle se neomrzí, další 6 bodový víkend

Áčko podruhé za sebou doma vítězně v důležitém zápase se Slavičínem

Doma se v neděli představilo naše Áčko proti Slavičínu. Byl to další zápas o 6 bodů, protože Slavičín byl v tabulce s deseti body na dosah.

Hned od úvodních minutách bylo znát, že naši borci moc chtějí a po minutě jsme šli do vedení. Bohužel branka ale pro ofsajd neplatila, což na snaze utkání zvládnout nic nezměnilo. Dobrých 15 minut jsme soupeře nepouštěli za půlku a byli jsme hodně aktivní. Pak přišel chvilkový výpadek, kdy jsme kolikrát zbytečně a jednoduše ztráceli hratelné míče. Soupeř se z úvodního tlaku vzpamatoval a hra se začala vyrovnávat, ba dokonce nás Slavičín začal dostávat pod tlak. Naši borci ale naštěstí nedali svojí kůži levně ani v této pasáži a tlaku odolali. Poté přišly dva zásahy Denise Holuba v závěru poločasu, a tak jsme šli do šatny z relativně pohodlným polštářem ve formě dvou gólů do plusu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opatrněji. S dvěma brankami v zádech nás čekal tuhý boj o další domácí vítězství. A opravdu… Než fotbal to chvílemi připomínalo tuhý boj na barikádách, ale v tom nejlepším slova smyslu. Na klucích bylo vidět, že to chtějí dotáhnout a nevypustili jediný souboj. Poctivě bránili a po taktické stránce byl závěr utkání taky dobře zvládnutý. Hru se nám dařilo kouskovat, čímž se soupeř nedokázal dostat do většího tlaku. Navíc často fauloval, což hrálo taktéž do karet naší jedničce. Díky všem těmto aspektům se nám podařilo udržet čisté konto, zvítězit a dostat se na dostřel týmům před námi.

Béčko čekal zápas podzimu proti druhé Konici

Šlágr 10. kola OP byl pro tento víkend jasný. V sobotu hrálo naše Béčko hájící první pozici proti druhé Konici.

Nutno říct, že hned úvod utkání začal pěkně zhurta a během prvních deseti minut padly 3 branky. Ve druhé minutě zády k brance prodloužil centr za záda brankáře Martin Řehulka a vypadalo to, že to vnese klid na naše kopačky. Opak byl pravdou, při nedůraze ve středu hřiště a špatnému dostoupení jsme inkasovali krásnou střelou z dálky, která skončila v šibenici. A to byla teprve 7. minuta. O 4 minuty později jsme inkasovali podruhé, když soupeř krásným lobem překonal, jinak po celý zápas skvěle chytajícího, Jana Drčku. Tím pak přehlídka krásných gólů neskončila. Protože podobným způsobem jsme vyrovnali v 19. minutě krásnou střelou z dobrých 35 metrů, kdy Adam Grulich nachytal domácího gólmana na švestkách. Po zbytek poločasu nás soupeř přehrával a my jsme byli v roli bránících. Naštěstí jsme do poločasu vydrželi.

Druhá půlka již byla opatrnější z obou stran. Soupeř sice měl více ze hry, měl nespočet standardek, ale buď netrefil zařízení nebo ztroskotal na Honzovi v bráně. My se dostávali spíše do brejků, které ale nebyly nikterak nebezpečné. Pak ale pro soupeře přišla rána. Dlouhý aut po závaru v brankovišti doklepl do brány Radek Doležel. Soupeř navýšil obrátky a snažil se s nepříznivým skóre něco udělat. Valil se na nás jeden útok za druhým. Jeden brejk musel za cenu žluté karty hasit David Pírek, jelikož za stavu 2:3 šel soupeř do přečíslení 5 na 3. Následně pak přišla druhá rána pro soupeře, kdy jsme hned z prvního rohu dali další gól. Opět při důrazu ve vápně dostal míč do sítě Jan Holoubek. I s tímto stavem se Konice snažila něco udělat a my byli pod tlakem. V 88. minutě po faulu zezadu, ač nejspíš nechtěnému, dostal druhou žlutou a následně červenou kartu hrající trenér David Pírek a musel z placu. Byla to tak nepříjemná kaňka na závěr zápasu, ale podařilo se nám to ubojovat. Nutno říct, že nevyhrál lepší tým, ale ten, který se semkl, víc bojoval a měl i trochu víc štěstí.