FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Počasí se na tento víkend dostalo do letních hodnot. Áčku se nezadařilo s Baťovem a Béčko si spravilo reputaci ve Vrahovicích

Áčko utkání nezvládlo

Áčko čekalo další ze série utkání o 6 bodů. Bohužel jsme další výhru v domácím prostředí nepřidali a spadli jsme na poslední místo divizní tabulky. Spodek tabulky je ovšem hodně našlapaný a pořád není vůbec nic ztraceno.

Naše jednička měla vstup do zápasu velice slibný a hned úvodu hýřila aktivitou. Po 11 minutách ovšem z prvního brejku a první střely na bránu inkasovala. Tím se situace zkomplikovala, protože týmy z divize už jsou po téhle stránce vyspělé a dokáží tento stav bránit klidně po celý zápas. My se ovšem do šancí dostávali, bohužel zůstaly opět neproměněny. Naši hru srážely chyby z řad individuálních a špatné řešení situací ve vápnech. Kolikrát nám během zápasu dělaly problémy i se zpracováním balónu, což je v této soutěži neakceptovatelné. Můžeme to připsat snad jedině k určité nervozitě, protože si byli všichni vědomi, o co v tomhle zápase jde. Zpět k zápasu. I přes šance na obou stranách se skóre do konce poločasu neměnilo, a tak jsme šli do šaten s nadějí a šancí zápas zvrátit na naši stranu.

Druhý poločas ovšem začal podobně jako ten první, a sice inkasovanou brankou v 52. minutě. Když jsem dělal rozhovor s Michalem Škrabalem, tak sám říkal, že začátky poločasů nám nejdou. Bohužel hlavy některých zůstaly ještě v šatně a opět jsme dostali po chybě branku. Pak ale přišel z naší strany krásný kontaktní gól David Preislera a už to vypadalo, že se nadechneme k obratu. Snaha dostat soupeře pod tlak byla, ale bohužel ne od všech našich hráčů na hřišti. V poslední desetiminutovce, a budu se opakovat, jsme inkasovali po dalších chybách dvě branky a bylo po zápase. ‚,Po právu jsme prohráli a spadli na dno tabulky. Takhle se nehraje o 6 bodů a za Kostelec!‘‘ Doplnil hodnocení trenér Lubomír Keluc.

Béčko natáhlo sérii výher na 11 a je nadále 100%

Béčko jelo do Prostějova, konkrétně do Vrahovic, kde hájilo letošní neuvěřitelnou sérii bez ztráty jediného bodu. Zároveň si tak trochu chtělo udobřit fanoušky po posledním domácím zápase.

Zápas na horké půdě sliboval zajímavou podívanou, protože Vrahovice se ambicemi o boj o nejvyšší příčky netají. Bylo hned od úvodních minut znát, že kvalita ze strany soupeře tam je. Béčko ovšem tak trochu začínalo, tam kde minulý týden končilo. V prvních 15 minutách to byl opět nekoukatelný fotbal se zbytečnými nákopy a žádnou mezihrou. Soupeř měl pár standardek, ale přímo bránu neohrozil. Pak přišla chyba na straně soupeře, kterou ihned potrestal Jan Holoubek. Vstřelený gól naší rezervě vlil krev do žil a konečně se hra začala podobat tomu, na co jsme letos zvyklí. Hra po stranách, slušná mezihra a kvalitní defenzíva. Po pár nepřesných střelách přišla další chyba soupeře a Radek Doležel krásnou střelou do pravého rohu branky vstřelil gól chvilku před koncem poločasu.

Druhý poločas byl z naší strany opatrnější a spíš se čekalo, s čím přijde soupeř. Ale soustředěný výkon hlavně v obraně soupeře do šancí nepouštěl a do brejkových situací jsme se dostávali my. Šance na přímé ohrožení brány jsme si sice vypracovali, ale bez gólové radosti. Soupeř si nedokázal svoje šance nachystat a většinou končil v předfinální fázi. Za celý zápas soupeř nevystřelil na bránu. Následně pak po krátkém odkopu domácího brankáře nachystal Kastner míč do běhu Davidovi Lužnému, který se tváří v tvář gólmanovi nemýlil a zvýšil na konečných 0:3 z pohledu domácích.

Další tři body do sbírky se tak vezly domů. Při pohledu na tabulku je jasné, že po odehrání všech kol podzimní části už prvenství naší Benfice nikdo nevezme a přezimujeme jako půlmistři!