FC KOSTELEC NA HANÉ oficiální webové stránky
FB Instagram Tabule online
Kategorie: Aktuality

Jdeme do finále, podzim se chýlí ke konci a zbývají odehrát poslední dvě kola. Jak dopadla ta třináctá?

Áčko zaskočilo Kozlovice a veze první výhru z venku

Áčko jelo do Kozlovic, kde je čekala nelehká mise. Pro některé se mohla zdát až nesplnitelná. Ovšem naše jednička se s ní poprala po vzoru Toma Cruise a vyplenila tamní baštu takovým způsobem, že se někteří škrábou na hlavě ještě teď.

Oproti minulým utkáním byl znát v úvodních minutách respekt k soupeři a byli jsme více bojácní. Ale jak si kluci čuchli, že i s Kozlovicemi se dá v pohodě hrát, hra se začala vyrovnávat. Odměnou byl brzký gól, kdy skákavý míč trefil náramně Michal Škrabal. Naše kluky to nakoplo a nadechovali se k heroickému výkonu. Celá lavka i fanoušci nás hnali k prvnímu bodovému zisku. Základní jedenáctka nevynechala jediný souboj a hltala každý metr hřiště. Do konce poločasu se skóre neměnilo.

Vstup do druhého poločasu byl určitě lepší než v předešlých zápasech. Tentokrát nikdo nezůstal hlavou v šatně nebo na pivu v kiosku a borci pokračovali v soustředěném výkonu nadále. Kvalitní defenzíva, o kterou se dalo opřít. Vyhrávané souboje. To vše bylo k vidění. Šance se vytvářely sporadicky a byl to boj do poslední minuty. Ke konci zápasu pak Kozlovice hru více otevřely a hnaly se za vyrovnáním. Ale způsobem a hrou, jakou jsme se prezentovali, by nás v neděli neporazil nikdo z divizních výběrů. Střídačka a fanoušci táhli za jeden provaz a hnali nás k vítězství. Pomyslnou třešničkou na dortu byl ještě druhý gól, který padl v 6. minutě nastavení. Tak jsme si odvezli všechny tři body od vítěze loňského ročníku a s čistým kontem v zádech. Jen tak dál! Teď potvrdit body z venku doma s Novým Jičínem.

Kdo sebere body Béčku?

Béčko se po týdnu zase představilo doma. Byl to zápas dvou poločasů. První byl vyrovnaný, kdy jsme proměnili šance. Druhý nás Nezamyslice přehrávaly a konec nabídl napínavou podívanou.

Naše Béčko bylo po dlouhé době skoro v plné sestavě. První minuty o tom ovšem moc nepřesvědčily. Vstup do utkání byl takový nemastný neslaný. Hra byla hodně rozkouskovaná a ani jeden z týmů se nemohl dostat do tempa. Přesto jsme si první šance vypracovali my. Ve 20. minutě se dostal za hranicí vápna k odraženému míči Radek Doležel a z první poslal krásnou přízemní střelu na bránu – 1:0. Pak jsme tým z Nezamyslic začali více tlačit. Stejný muž zápasu se pak ve vápně propracoval do další šance a opět se nemýlil – 2:0. Co se týká fotbalové podívané, víc toho první poločas nepřinesl. Dvě kaňky by se ale našly. Nejprve se ošklivě zranil Jan Juračka a posléze likvidační faul odnesl Adam Grulich. Obě zranění si bohužel budou muset vyžádat pauzu v řádech týdnů či měsíců.

Do druhého poločasu vletěly Nezamyslice s větší vervou. Od začátku byly nebezpečnější a začaly nepříjemně kousat. Byli jsme to ale my, kdo zasadil další ránu, kdy samostatný únik proměnil Martin Řehulka. To však soupeři jako by vlilo ještě více krve do žil a dočkal se snížení, i když z jasného autu. O 3 minuty později ovšem už přidali regulérní gól a bylo to rázem 3:2. Pak už to byl boj o každý metr na hřišti se šťastnějším koncem pro nás. Takže jsme si připsali 12. výhru v řadě a s jistotou víme, že i s plánovanou předehrávkou přezimujeme na 1. místě, a to bez ohledu na výsledky následujících utkání.